Imitacja drewna

O materiałach drewnopodobnych

imitacja drewna

Jak odmienić dom dzięki imitacji drewna?

Author: Brak komentarzy Share:
imitacje drewna

Ładnie wyglądający dom to marzenie każdego z nas. Jak można je zrealizować, aby być zadowolonym z długotrwałego efektu? Oczywiście zaczynając od tego co widoczne na pierwszy rzut oka, czyli elewacji. To ona decyduje o tym, w jaki sposób budynek będzie odbierany i oceniany przez postronne osoby. Jest wiele dostępnych technologii, pozwalających na gruntowną zmianę wizerunku każdego domu. Nowe elewacje to podstawowa metoda. Do tej pory stosowane tynki cienkowarstwowe powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują znacznie nowsze i ciekawsze rozwiązania, takie jak okładzina elewacyjna, czyli imitacja drewna na elewacji w postaci elastycznych desek dekoracyjnych.

deski elewacyjne

Wykorzystując nowoczesne, bardzo elastyczne i wytrzymałe materiały elewacyjne w postaci imitacji drewna, możliwe jest uzyskanie na powierzchni ścian imitacji drewnianych desek. Do złudzenia one przypominają oryginalne panele drewniane deski, z tą różnicą że są wykonane z bardzo mocnego i elastycznego styropianu. Jego powierzchnia jest specjalnie przygotowana pod malowanie dedykowanymi farbami. Dzięki temu, efekt jest do złudzenia przypominający ten, który znamy z domów drewnianych i z elewacjami drewnianymi. Efekt deski elewacyjnej można także osiągnąć stosując plastertynk. To nic innego jak tynk drewnopodobny w rolce do samodzielnego montażu a przy tym dostępny w konkurencyjnej cenie w porównaniu z innymi imitacjami drewna.

Ładnie urządzone mieszkanie, zapewnia niebywały komfort przebywania w nim. Wie o tym każda osoba, która ma okazję na przebywanie w takich wnętrzach. Jeśli i ty szukasz dla siebie pomysłu na salon, sypialnię lub gabinet, mamy dla ciebie ciekawą propozycję. Jest nią imitacja drewna. Do tej pory, kiedy słyszeliśmy takie określenie, pierwsze co przychodziło nam na myśl to płytki ceramiczne lub panele ścienne z materiałów drewnopodobnych. My jednak chcemy przedstawić Państwu coś zupełnie innego. Coś co jest kompletną nowością, która otwiera nowe możliwości w zakresie projektowania wnętrz. To elastyczne deski elewacyjne o strukturze drewna, przeznaczone do zdobienia elewacji. Pomimo że ich głównym przeznaczeniem jest dekorowanie zewnętrznych ścian budynku, bez przeszkód mogą również zdobić wnętrza.

panele maskujące

Wykorzystując elastyczne deski dekoracyjne, możemy stworzyć stylowe i bardzo klimatyczne belki rustykalne. Są one ciekawym uzupełnieniem każdego rodzaju wnętrz, nadając im klasyczny, naturalny klimat. Znakomicie się komponują z kamiennymi lub ceglanymi ścianami. Ich montaż nie jest trudny i nie zajmuje wiele czasu, dzięki czemu z ułożeniem desek nikt nie będzie miał problemu.

belki rustykalne

Previous Article

Imitacja drewna na elewację

Next Article

Czym jest imitacja drewna? Słowo wstępu.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *