Imitacja drewna

O materiałach drewnopodobnych

imitacja drewna

Czy łatwo jest wykonać imitację drewna na fasadzie budynku?

Author: Brak komentarzy Share:
imitacja drewna na elewację

Tradycyjne budownictwo z lat 60 XX wieku jest nam dobrze znane. To charakterystyczne i spotykane w niemal każdym zakątku kraju domy tzw. kostki. Przestarzała architektura, nijak mająca się do współczesności kusi do tego, aby poddać dom gruntownemu remontowi. Pomysłów na jego przeprowadzenie jest wiele, ale jednym z najciekawszych może być nowa elewacja, na której pojawi się imitacja drewna np. w postaci paneli elewacyjnych, elastycznych desek dekoracyjnych lub tynku imitującego drewno. Czy trudno taki tynk wykonać? Czy do jego realizacji potrzebne są deski? Nic podobnego.

imitacja drewna

Aby wykonać panele elewacyjne imitujące prawdziwe drewno, stosuje się specjalnego typu tynki w postaci betonu architektonicznego, na których następnie odciskany jest wzór desek. Odbywa się to przy pomocy specjalnych form elastycznych, przypominających nieco wykładziny z rzeźbą słojów na deskach drewnianych. Metoda ta nazywana jest często pargetingiem elewacyjnym  Po uzyskaniu właściwej wytrzymałości, tynk drewnopodobny jest następnie malowany w kolorze brązowym, przypominającym naturalny kolor, w jakim drewno występuje w przyrodzie. Elewacja drewnopodobna jest ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy nie mają pomysłu na to, jak powinna wyglądać elewacja ich nowego domu, a szukają nowych i ciekawych pomysłów na elewację domu. Stosując elastyczną deskę typu PLASTERTYNK sami bez większego wysiłku i angażowania firm budowlanych uzyskamy efekt tynku o strukturze drewna imitującego deski na elewacji domu.

Własny dom to niekończące się pole do sprawdzania i stosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jedne z nich, cieszące się szczególnie dużą sympatią są elastyczne deski dekoracyjne, dostępne w konkurencyjnej  cenie i o fakturze przypominającej naturalne drewno elewacyjne. Rozwiązanie to w dalszym ciągu jest nowością, dlatego wybranie go, gwarantuje uzyskanie efektu, na którym Państwu zależy. W jakich miejscach na elewacji można stosować tynk o strukturze drewna? W niemal każdym. Zależnie od projektu, jaki został przewidziany dla danego obiektu, tynk drewnopodobny imitujący drewno może się znajdować na całej powierzchni elewacji lub wybranych elementach – na przykład w pasach pomiędzy oknami, ścianach we wnękach tarasowych lub innych, wskazanych przez inwestora lub projektanta domu.

elewacja drewnopodobna

Drewno na elewacji od wielu pokoleń kojarzy się bardzo dobrze. Przywodzi na myśl klasyczne budownictwo o konstrukcji drewnianej, dając wiele możliwości ciekawego aranżowania każdego rodzaju obiektu. Elastyczne systemy desek elewacyjnych imitujące drewno nie są skomplikowane w montażu, a tym samym nie utrudniają wykonania pracy, związanej z termomodernizacją obiektu. Atrakcyjne ceny oraz duży wybór wzorów i możliwość dopasowania ich na wymiar, to kolejna zaleta.

Previous Article

Mycie elewacji drewnopodobnej

Next Article

Tapeta elewacyjna – nowy wymiar elewacji

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *