Imitacja drewna

O materiałach drewnopodobnych

imitacja drewna

Imitacja drewna na elewację

Author: Brak komentarzy Share:
deski elewacyjne imitacja drewna

Stoisz w obliczu remontu elewacji swojego domu i musisz zdecydować o tym, jak zostanie ona wykończona? Do wyboru na pewno masz kilka rodzajów technologii i materiałów. Niektóre z nich, którymi warto się bliżej zainteresować to na przykład drewniane deski, z których można tworzyć pięknie wyglądające elewacje. Jeśli chcesz mieć pewność, że elewacja zachowa trwałość, a jednocześnie nie będziesz musiał wykonywać na niej żadnych zabiegów konserwacyjnych, powinieneś wybrać nowość na rynku, którą jest elastyczna tapeta elewacyjna imitująca drewno. Jest ona wykonywana ze specjalnego tworzywa. Tak wykonana elewacja drewnopodobna nie wymaga stosowania jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych, o których nie wolno zapominać przy elewacji drewnianej. Malowanie, impregnowanie i wiele innych. Oczywiście po jakimś czasie może okazać się wskazane odświeżenie koloru imitacji drewna na elewacji domu.

deska elewacyjna imitacja drewna

Imitacje drewna autorstwa PLASTMAKER są dziś produkowane przez określoną liczbę firm, które posiadają odpisy patentów na to rozwiązanie i wzornictwo przemysłowe. Decydując się na stosowanie oryginalnych produktów PlastMaker, masz pewność że twój tynk drewnopodobny przez wiele kolejnych lat będzie się znakomicie prezentował, nie wymagając od ciebie prowadzenia jakichkolwiek innych prac, związanych z jego częstą pielęgnacją jak to ma miejsce w przypadku drewna na elewacji domu.

Elewacja budynku to jego wizytówka. Widoczna już z daleka, świadczy o dobrym guście właścicieli, którzy zdecydowali się na takie, a nie inne rozwiązanie. Jeśli i ty szukasz niebanalnych pomysłów na to, jak odmienić wizerunek swojego domu, powinieneś wziąć pod uwagę elastyczne deski elewacyjne. To nowoczesna i wierna imitacja drewna, która może zaskoczyć niejedną osobę. Panele elewacyjne zachowują bardzo dużą możliwość odkształcania się, a dzięki temu nie grozi im pękanie, tak jak ma to miejsce w przypadku okładzin ceramicznych. Są również bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych.

elewacje drewnopodobne

Tapeta elewacyjna drewnopodobna może być klejona do ściany przy pomocy uniwersalnych klejów o właściwościach elastycznych. Wybór odpowiedniego kleju jest konieczny, aby całość dobrze współpracowała ze sobą. Okładzina elewacyjna w postaci styropianowych paneli elewacyjnych jest układana na styk, każda deska obok siebie. Oznacza to że nie ma konieczności pozostawiania szczelin, które następnie trzeba spoinować. Elastyczność paneli sprawia, że mogą one być przyklejane nawet na ścianach z nierównościami, bez konieczności wcześniejszego wyrównywania powierzchni za pomocą zapraw tynkarskich.

Previous Article

Tapeta elewacyjna – nowy wymiar elewacji

Next Article

Jak odmienić dom dzięki imitacji drewna?

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *