Imitacja drewna

O materiałach drewnopodobnych

imitacja drewna

Listwy podłogowe drewnopodobne

Author: 1 komentarz Share:
listwy podłogowe

Jednym z elementów wykończenia wnętrza jest podłoga. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia pokrywamy ją wykładziną, panelami, drewnem lub glazurą. Możliwości mamy bardzo dużo. Ostateczna decyzja zależy tak naprawdę od gustu. W dzisiejszej architekturze wnętrz nie ma ograniczeń. Podłoga w salonie może być betonowa,
w łazience możemy chodzić po modrzewiowych deskach, a przedpokój powiat nas puchatą wykładziną. Jak widać – wszystko jest możliwe. Należy tylko pamiętać o funkcjonalności i estetyce.

O ile funkcjonalność jest oczywista, o tyle o estetyce zdarza nam się zapomnieć. A nic tak nie boli, jak jeden mały defekt czy niedopracowany szczegół. Rzutują na całokształt i potrafią zepsuć idealne wnętrze. Takim detalem, na pozór mało istotnym jednak odgrywającym bardzo ważną rolę są listwy przypodłogowe. Ten drobny wykończeniowy element to swego rodzaju „wisienka na torcie” udanej aranżacji. Wybór listew to ważna decyzja, którą powinniśmy podjąć już na etapie wyboru rodzaju podłogi i kolorów ścian. Ważna jest nie tylko ich kolorystyka ale też kształt, wysokość i materiał, z jakiego są wykonane. Przykładowo listwy drewniane sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, nadają wnętrzu powagi. Decydując się na tego rodzaju wykończenie musimy pamiętać, że sprawdzą się w przypadku idealnie prosty ścian. Ich konstrukcja uniemożliwi poprowadzenie niemi okablowanie, na którego maskowani nam zależy. Taką możliwość dają natomiast listwy z tworzyw sztucznych. Nie tylko posiadają odpowiednie korytarze do prowadzenia kabli ale dzięki elastyczności pozwalają się kształtować, gdy ściana nie jest idealnie równa. Zaletą listew z tworzyw sztucznych jest też łatwość montażu. Wystarczą kołki czy śruby, a w tych samoprzylepnych – niepotrzebne są jakiekolwiek narzędzia. Ich producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną, również barwy drewnopodobne.
Najnowszym trendem w wykańczaniu łazienek są listwy szklane. To rozwiązanie nieco kosztowne i wymagające szczególnej pielęgnacji, niemniej jednak bardzo efektowne.

Innym, często spotykanym rozwiązaniem są listwy aluminiowe – często spotykane w budynkach użyteczności publicznej czy listwy ceramiczne. Wybór listew przypodłogowych jest bardzo duży. Od nas zależy, jakie rozwiązanie wybierzemy. Pamiętajmy tylko by nie zaniedbać tego detalu rzutującego na ostateczny efekt.

 

 

 
Previous Article

Panele Kaindl Standarsd Dąb Ameno

Next Article

Gres – płytki ceramiczne (o wyglądzie drewnianych desek)

Przeczytaj także:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *